emotea Sleep Well – co w niej tak niezwykłego
Seria Niezwykły składnik herbat emotea
Chmiel zwyczajny (łac. nazwa Humulus lupulus L.) to niezwykła roślina z rodziny Konopiowatych (Cannabaceae).
Szyszki chmielu (Humulus floks) to bardzo popularne zioło, od wieków służący jako naturalny środek uspokajający, wyciszający oraz… pomagający w zasypianiu. Wszystko dzięki temu, że działa kojąco na układ nerwowy i pokarmowy.
Herbatka pita tuż po przebudzeniu pobudza apetyt, zwalcza niestrawność i wzdęcia, pobudza wydzielanie soków trawiennych.
Szyszki chmielu dla kobiet
Szyszki chmielu wspierają gospodarkę hormonalną kobiet, szczególnie w uporaniu się z objawami menopauzy, łagodząc towarzyszący jej niepokój i rozdrażenienie, bezsenność, uderzenia gorąca. Wszystko to dzięki fitoestrogenom – związkom roślinnym, których działanie przypominają ludzkie estrogeny
Wyciągi z chmielu opóźniają starzenia skóry i powstawania zmarszczek. Nadają ponadto skórze blask i zmniejszają ziemistość cery.
Ciekawostka dla panów (zza klasztornych murów)
Chmiel pozostaje jednym z ważniejszych składników piwa, co niezmiennie cieszy pierwiastek męski (żeński trochę też, w końcu nasze babcie płukały sobie nim włosy przeciw wypadaniu).
Kiedyś warzelnictwo piwne pozostawało w rękach mnichów. Ale czy wiesz, żę właśnie wtedy odkryto, że, substancje zawarte w szyszkach chmielu mogą powodować spadek popędu seksualnego? I mnisi ważyli piwo w klasztorach i regularnie je pili po to, aby stłumić popęd seksualny.
emotea z szyszkami chmielu?
Tak, stworzyliśmy 2 herbaty emotea, wspierające dzięki szyszkom chmielu funkcjonowanie naszego organizmu:
Sleep Well ułatwiającą zasypianie oraz
Soul&Mind wspierającą osiąganie spokoju.
A już wkrótce pojawi się nowa herbata dla kobiet ;-). Też jesteście ciekawi jej smaku?
Przeciwskazania?
Jak przy każdym zielu – w przypadku alergii.
Chmielu nie powinno się stosować jednocześnie z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Ze względu na działanie uspokajające oraz nasenne, nie zaleca się stosowania przy kierowaniu pojazdami.
Ponadto chmielu lepiej nie podawać dzieciom do 12. roku życia, a także kobietom w ciąży i karmiącym.