Dlaczego nasze herbaty są unikalne?

Dlaczego kochamy herbatę?

Bo często pijemy ją w domu.

Bo to może stać się tymi kilkoma chwilami tylko dla siebie, chwilami uważności.

Miej czas, by zrozumieć swoje miejsce w świecie. Herbata sama w sobie jest zdrowa, a po dodaniu ziół i innych ciekawych składników staje się idealnym pomysłem na prezent. Herbata jest lepsza niż wino, ponieważ jest odpowiednia dla każdego. I pozwala na zwolnienie tempa życia i celebrowaniu chwili.

Uwielbiam dodawać ciekawe, a jednocześnie ogólnie znane owoce do herbat emotea. Tylko czy aby na pewno ich cenne właściwości są powszechnie znane?

Ponieważ rozpoczęła się właśnie deszczowa jesień, weźmy pod lupę owoce berberysu, nazywane "cytryną północy", a nawet "polską cytryną", gdyż berberys rósł i był używany w skandynawskiej oraz polskiej kuchni od niepamiętnych czasów.

emotea berberry fruit

Ze względu na wysoką zawartość witaminy C i rutyny owoce berberysu poprawiają ogólną odporność organizmu, zwłaszcza w przypadku gorączki,  w bakteriozach, w stanach zapalnych błon śluzowych, zwiększają szczelność naczyń włosowatych. Wspierają je w tym też karotenoidy, pektyny, sole mineralne. Natomiast witamina E wpływa pozytywnie na wygląd skóry.

Owoce berberysu znajdziesz m.in. w naszej herbacie emotea Deep Blue  

Podaruj sobie lub komuś bliskiemu coś wyjątkowego.

Ciesz się emotea!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem