Potęga doceniania

Wobec Dnia Doceniania (Pracownika ;-)) warto pochylić się nad tematem doceniania, bo w obecnych czasach nabiera on istotnego znaczenia. 

Według najnowszych badań Boston Consulting Group to właśnie "poczucie bycia docenianym" było dla pracowników najważniejszym powodem, dla którego lubili swoją pracę. Na drugim miejscu znalazły się dobre relacje z przełożonym, a na czwartym - dobre relacje z kolegami z pracy. Wynagrodzenie finansowe pojawiło się dopiero na 8 miejscu! Do tego aż czterech na pięciu pracowników (81%) czuje się zmotywowanym do cięższej pracy, kiedy ich szef okazuje uznanie dla ich pracy.

Wszystko to wskazuje na to, że wbrew temu, do czego przekonuje nas konsumpcyjny świat, najważniejszy jest sam gest. A drobny upominek dołączony do słów uznania, ale takich szczerych, płynących z serca, podkreśli wagę chwili.

Korzystajmy z każdej możliwości okazania najbliższym i ważnym sobie osobom, iż są dla nas ważni, stanowią część naszego świata, sukcesu. 

A Ty w jaki sposób okazujesz swoje uznanie? Najbliższym osobom, ale także osobom ze swojego otoczenia (kolegom z pracy, współpracownikom?

emotea promując zdrowy tryb życia kładzie nacisk na to, by każdej osobie umożliwić opanowanie emocji przez chwile spędzone nad filiżanką lub nad kubkiem ;-) ulubionej herbaty. Badania wskazują na to, że robienie sobie przerw na oderwanie się choćby na kilka oddechów czy wypicie w spokoju herbaty jest niezwykle ważne dla zdrowia psychicznego każdego człowieka. A do tego wspiera efektywność w miejscu pracy.

Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, by wybrana przez Ciebie osoba poczuła się doceniona:

Zestaw do testowania herbat emotea - sposób na spędzenie czasu w domu z przyjaciółmi, lub do samodzielnego próbowania mieszanek herbat emotea na bazie różnych herbat świata

Zestaw spa z herbatą Hamorny - dla spokojnego zakończenia dnia po trudnym dniu pracy, emocjach, codzienny rytuał

Zestaw Ying Yang pomagający wyrównać energię w ciągu dnia (na czas pracy  czy codziennych obowiązków - pobudzenie, na wieczór - odprężenie przed snem)

Ekskluzywny zestaw Calm Down - by podkreślić wagę relacji

Ekskluzywny zestaw Let's Celebrate - by wskazać okazję do świętowania

Zajrzyj do świata prezentów emotea.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem