Herbata na prezent dla Taty?

Herbata na prezent z okazji Dnia Ojca to świetny pomysł.

Podaruj więc swojemu SuperTacie przerwę. I to na naprawdę niesamowitą herbatę. Ty wiesz, co lubi najbardziej, a my mamy super pomysły na prezent. Najlepszy kubek, ulubiony smak, zapach, składnik więc w tym roku nie dla skarpetek, a dla idealnego prezentu... Nawet jeśli Twój Tata woli kawę, to i tak zapewne czasem pija herbatę. A jeśli będziesz się upierać przy kawie, niespodzianka - mamy herbatę z dodatkiem łusek kawy -  Creativity.

SuperTata kontra SuperMama

Rodzice są dla dzieci najważniejsi, przynajmniej w pierwszych latach swojego życia. W ich oczach są superbohaterami, każde na swój własny sposób. A ich obecność pozostawia ślad i ma wpływ na późniejsze życie. Zarówno mamy jak i ojcowie swoimi codziennymi drobnymi działaniami pokazują dzieciom drogę życiową. I to należy docenić, okazywać wdzięczność i być podporą w ich starości.

A jak to się wszystko zaczęło?

Dzień Matki ustanowiony został w 1907 roku w Stanach Zjednoczonych, a Dzień Ojca (nieformalnie) trzy lata później, gdy celebrowanie mam ich dnia okazało się sukcesem. Pierwsze obchody święta ojca odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, która to chciała upamiętnić swojego ojca, po śmierci matki samotnie wychowującego ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. W ten sposób  zainicjowała wprowadzenie święta dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Czego możesz nie wiedzieć o Dniu Ojca?

Że na świecie Dzień Ojca obchodzony jest w różnych terminach:

we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii jest to 19 marca,

na Litwie pierwsza niedziela czerwca,

w Australii druga niedziela czerwca,

w Niemczech to dzień Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli w 39. dzień po niedzieli wielkanocnej,

w krajach skandynawskich w drugą niedzielę listopada, ale w Danii 5 czerwca.

a w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Turcji, Francji przypada na trzecią niedzielę czerwca.

Świętujmy Dzień Ojca choćby codziennie! Z herbatą emotea najlepiej :-)

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem