Herbata na pierwszy dzień lata

Astronomiczne lato rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego, gdy Słońce wzniesie się najwyżej nad horyzont, a nasz cień będzie najkrótszy w całym roku. 21.06.2021 przypada najdłuższy dzień w roku, będzie trwał aż 16 godzin i 47 minut i w tym roku jest on niezwykle gorący.

A co można zrobić, by przynieść ulgę w letnie upały?

Pić jak najwięcej napojów, nie tylko wody, ale także innych napojów schłodzonych. Schłodzonych, nie zimnych, aby nie zmrozić rozgrzanego upałami gardła. A także ciepłych napojów - nie gorących, gdyż gorące nie są dla odmiany wskazane nigdy - pijemy napoje o temperaturze tylko poniżej 60 stopni.

Jakie napoje służą nam latem?

Oczywiście zdrowe, naturalne napoje, najlepiej woda i soki oraz herbaty. Herbata zielona ma w sobie właściwości chłodzące, nawet ciepła działa ochładzająco na organizm. Natomiast herbata biała ugasi nasze pragnienie. Gdy dodamy do nich cytrusy, owoce lub zioła, np. miętę, poprawimy jeszcze ich działanie.

Coraz częściej delektujemy się mrożonymi herbatami - ice tea. Niestety, większość z nich jest słodzona, dodawane są do nich barwniki, poprawiacze smaku, zapachu czy koloru. Dlatego proponuję samodzielne przygotowanie takiej letniej herbaty, z pewnością będzie przepyszna, a do tego zdrowa.

Jak przygotować domową ice tea?

To naprawdę proste, przygotuj dzbanek z zaparzaczem, ulubioną filiżankę lub kubek, dobrej jakości wodę, swoją ulubioną herbatę, ulubiony owoc oraz kostki lodu.

Wsyp do dzbanka herbatę, zagotuj wodę i zalej herbatę wodą o temperaturze podanej na opakowaniu. Ważne jest, by zaparzać herbatę przez określony na opakowaniu czas, nie każdą herbatę można zalać wrzątkiem! W międzyczasie pokrój owoc na cząstki i włóż je do filiżanki. Ostudź herbatę do temperatury pokojowej, zalej nią owoce i dodaj kostki lodu. Prawda, że smakuje przepysznie?

Lato to świetny moment, by poszaleć!

Bądź kreatywny latem pomimo upałów! Wypróbuj różne dodatki, owoce, przyprawy, zioła. Sprawdzony sposób to oczywiście dodanie listka mięty lub znanego wszystkim "geranium" do herbaty, wzmocni ona jej smak i doda orzeźwiającego smaku. Ale nie ograniczaj się, wprowadzaj i łącz nowe smaki :-)

Spróbuj naszych herbat emotea, które można pić latem, dla ułatwienia znajdziesz je pod hasłem Wskazówka.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem