Herbaciany rytuał w domowym spa

Nastała nam "złota polska jesień". Za oknem feeria ciepłych barw, od jasnych żółci przez beże, rdzawe i radosne pomarańcze, krwiste czerwienie aż do stonowanych bordowych i brązowych kolorów. Jakże przyjemnie jest wyglądać przez okno z filiżanką ciepłej, aromatycznej herbaty. A jakby tak dać ciału i umysłowi jeszcze więcej relaksu? Stworzyć domowe spa z ... herbatą?

dzbanek na stole, do którego wlewana jest herbata

Herbata w domowym spa?

Jak najbardziej. Do smakowania i zastosowania zewnętrznego też :-)

Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku, czasu tylko dla siebie, podczas którego będzie relaksować ciało i umysł. 

Zaplanuj czas tak, by przebywać w domu bez obecności innych osób (przynajmniej w pomieszczeniu, w którym będziesz tworzyć swoje domowe SPA), stwórz swój własny odpowiedni klimat. Możesz zapalić nastrojowe światło lub ulubioną świecę,  włączyć muzykę, która Cię odpręża. Przygotuj ulubione kosmetyki do pielęgnacji ciała, kompleksowy zestaw, serię, która zaprowadzi Twoje ciało do świata piękna.

I na koniec - wybierz ulubioną (najlepiej zieloną) herbatę emotea, która  będzie dopełnieniem smakowym Twojego odprężenia. Polecam nasz gotowy zestaw Harmony ze świecą.

Zabieg na ciało poprzedź rytuałem parzenia swojej ulubionej herbaty emotea. Pamiętaj, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisem, temperatura, czas parzenia, odczekaj też, by herbata nie była zbyt gorąca.

A potem popijaj drobnymi łyczkami herbatę, zanurzając się w świat aromatycznych kosmetyków i wczytując w słowa napisane na Magicznej Karteczce. 

herbata nalewana z białego dzbanka do białej filiżanki, w tle mata

Weź przykład z tradycji Dalekiego Wschodu 

A może zastosuj w swój domu japoński rytuał wprowadzający w Twój własny świat relaksacji?

Zaparz w przezroczystym dzbanku (np. takim) zgodnie z przepisem wybraną herbatę, polecam emotea Puryfing na bazie zielonej herbaty o zapachu mięty z kwiatami stokrotki  wrzosu :-)

Przygotuj ulubiona filiżankę i razem z dzbankiem z herbatą postaw obok kosmetyków. W czasie parzenia się herbaty nałóż pierwszy kosmetyk, a potem nalej do filiżanki herbatę, usiądź lub połóż się wygodnie i delektuj się smakiem naparu. Obserwuj sposób, w jaki rozwijają się liście herbaty, kwiaty stokrotki, jak nabierają kolorów owoce. Pijąc herbatę zamknij oczy i staraj się rozpoznać i poczuć zapachy, jakie się z niej wydobywają. Poddaj się chwili błogiego relaksu, który ukoi Twoje ciało i wyciszy umysł oraz duszę. 

Wykorzystaj zaparzoną herbatę w herbacianym spa

Po zakończeniu zabiegów oraz wypiciu herbaty zaparz herbatę jeszcze raz i wlej ją do miski z ciepłą wodą, a potem zanurz stopy w herbacianym naparze i odpręż się.

Znajdź taki czas dla siebie co najmniej raz w tygodniu, a poczujesz przypływ spokoju do swojego życia.

zapalone świece i białe ręczniki leżące na mokrych kamieniach na tle ściany

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem