Focused - herbata dla mózgu

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, ustanowiony w 1998 roku w celu upowszechniania aktualnych informacji oraz uświadamiania nam roli mózgu w naszym życiu.

Warto więc przyjrzeć się choć trochę bliżej temu tajemniczemu organowi :-)

Aktualne badania nad mózgiem pokazują, że mózg jest elastycznym i odnawialnym organem i że pomimo wieku jest w stanie utrzymać, a nawet poprawić swoje zdolności poznawcze, zwłaszcza jeśli prowadzimy aktywny i stymulujący tryb życia.

I właśnie dlatego tak ważny jest codzienny trening mózgu - by mógł on tworzyć bezpośrednie połączenia, pozwalające nam z łatwością wykonywać powtarzające się zadania. A kiedy z czasem staną się one automatyczne - nasz mózg będzie mógł skupić uwagę na innych, ważnych dla nas w danym momencie zadaniach. 

Ćwiczenie mózgu jest jak ćwiczenie fizyczne.

Podobnie jak nasze mięśnie, mózg potrzebuje ciągłych wyzwań, by pozostać w dobrej formie i być zdrowym. Czy w związku z tym rozwiązywanie krzyżówek, Sudoku czy gra w brydża to wystarczające wyzwanie dla naszego mózgu? Nie do końca, bo w rzeczywistości te czynności nie wykonują jednak takiej pracy, jak nam się wydaje, choć lepsze to niż nic i prawdą jest, że mogą one pomóc w utrzymaniu mózgu w dobrej kondycji. Jeśli jednak będziemy stale powtarzać te same czynności, staną się one rutynowe i nie będą właściwie trenować mózgu. Badania nad mózgiem dowodzą, że prawdziwym kluczem do optymalnego ćwiczenia mózgu jest ciągłe trenowanie wszystkich jego części i poddawanie go jak największej liczbie różnych czynności poznawczych. Ponieważ jednak każdy z nas jest jest jednostką wyjątkową, jego mózg będzie potrzebować innego rodzaju ćwiczeń. Jedni będą poprawiać pamięć, inni skupienie uwagi i koncentrację, kolejni percepcję - odbiór różnych bodźców wokół siebie lub koordynację - przekładanie informacji wizualnych na ruchy. 

Odpowiedni styl życia wpływa na opóźnienie procesu starzenia mózgu

a aktywność umysłowa zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, na przykład Alzheimera.

Badania naukowe wskazują na istnienie związku między codziennymi zwyczajami, np. piciem alkoholu czy paleniem tytoniu, a zwiększoną szansą na wystąpienie pewnych chorób, choćby udaru mózgu. 

Dlatego ćwiczmy mózg codziennie, w odpowiedni dla siebie sposób, nie zapominając także o diecie - w tym odpowiednich napojach, jak choćby nasze herbaty emotea.

Bo stworzyliśmy emotea Focused na bazie zielonej herbaty oraz Spiritual Peace na bazie matchy, by wspierały one dodatkow nasze ćwiczenia na skupienie się i koncentrację. 

Podaruj sobie herbatę w Europejskim Dniu Mózgu i skup się na tym, co dla Ciebie najważniejsze!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem