emotea Sleep Well - co w niej tak niezwykłego

Seria Niezwykły składnik herbat emotea.

Chmiel zwyczajny (łac. nazwa Humulus lupulus L.) to niezwykła roślina z rodziny Konopiowatych (Cannabaceae).

Szyszki chmielu (Humulus flos) to bardzo popularne zioło, od wieków służący jako naturalny środek uspokajający, wyciszający oraz... pomagający w zasypianiu. Wszystko dzięki temu, że działa kojąco na układ nerwowy i pokarmowy. 

Herbatka pita tuż po przebudzeniu pobudza apetyt, zwalcza niestrawność i  wzdęcia, pobudza wydzielanie soków trawiennych. 

Szyszki chmielu dla kobiet 

Szyszki chmielu wspierają gospodarkę hormonalną kobiet, szczególnie w uporaniu się z objawami menopauzy, łagodząc towarzyszący jej niepokój i rozdrażenienie, bezsenność, uderzenia gorąca. Wszystko to dzięki fitoestrogenom - związkom roślinnym, których działanie przypominają ludzkie estrogeny 

Wyciągi z chmielu opóźniają starzenia skóry i  powstawania zmarszczek. Nadają  ponadto skórze blask i  zmniejszają ziemistość cery.

Ciekawostka dla panów (zza klasztornych murów)

Chmiel pozostaje jednym z ważniejszych składników piwa, co niezmiennie cieszy pierwiastek męski (żeński trochę też, w końcu nasze babcie płukały sobie nim włosy przeciw wypadaniu).

Kiedyś warzelnictwo piwne pozostawało w rękach mnichów. Ale czy wiesz, żę właśnie wtedy odkryto, że, substancje zawarte w szyszkach chmielu mogą powodować spadek popędu seksualnego? I mnisi ważyli piwo w klasztorach i regularnie je pili po to, aby stłumić popęd seksualny.

emotea z szyszkami chmielu?

Tak, stworzyliśmy 2 herbaty emotea, wspierające dzięki szyszkom chmielu funkcjonowanie naszego organizmu:

Sleep Well ułatwiającą zasypianie oraz

Soul&Mind wspierającą osiąganie spokoju.

A już wkrótce pojawi się nowa herbata dla kobiet ;-). Też jesteście ciekawi jej smaku?

Przeciwskazania?

Jak przy każdym zielu - w przypadku alergii.

Chmielu nie powinno się stosować jednocześnie z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Ze względu na działanie uspokajające oraz nasenne, nie zaleca się stosowania przy kierowaniu pojazdami.

Ponadto chmielu lepiej nie podawać dzieciom do 12. roku życia, a także kobietom w ciąży i karmiącym.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem