emotea Pleasure - co w niej tak niezwykłego?

Seria Niezwykły składnik herbat emotea.

Owoce morwy to zdrowa żywność! Superfood! To świetna przekąska i zdrowe uzupełnienie codziennej zbilansowanej diety.

Owoce morwy są bogate w składniki odżywcze, takie jak błonnik, białko, węglowodany oraz tłuszcze nienasycone. Ponadto owoce morwy białej są źródłem wielu witamin, m.in. witaminy C, witamin z grupy B i mikro- i makroelementów, w tym: żelazo, miedź, cynk, mangan, potas i wapń. Znajdziemy w nich również aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm sam nie jest w stanie wyprodukować – metioninę, treoninę, argininę, leucynę.

Nie można nie wspomnieć o antyoksydantach, bardzo popularnych w obecnych czasach. Wykazano, że substancje zawarte w morwie indukują śmierć komórek i zapobiegają wzrostowi i replikacji komórek rakowych. Większość tych badań koncentruje się na skutkach raka jelita grubego, ale trwają dodatkowe badania dotyczące innych rodzajów raka.

Inne badania wskazują, że cyjanidyna zawarta w owocach morwy chroni śródbłonek mózgu, zapobiegając jego uszkodzeniom i rozwojowi choroby Alzheimera.

Morwy działają również tonizująco na nerki i są stosowane jako lekarstwo na nietrzymanie moczu, zaparcia u osób starszych, zawroty głowy, szum w uszach, bezsenność spowodowaną anemią.

Warto wiedzieć, że w tradycyjnej medycynie chińskiej morwy wykorzystywane są do tonizowania krwi oraz leczenia zaparć i cukrzycy.

Ciekawostką jest fakt, że morwy dotarły do nas wraz z hodowlą jedwabników, które uwielbiają jej liście  :-)

Teraz morwa to bardzo popularne drzewo również poza Azją.

Owoce morwy znajdziesz w naszej emotea Pleasure. Zapraszam do spróbowania!

A o zaletach liści morwy już wkrótce na blogu ... 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem