emotea na Dzień Kobiet

"Polacy dzielą się na smakoszy herbaty i smakoszy kawy, ale herbatę to preferują kobiety"

Z takim stereotypem spotkałam się kiedyś podczas jednej z rozmów towarzyskich. Ale ze statystyk wynika, że herbaty emotea smakują zarówno kobietom, jak i mężczyznom, tylko ich wybory są po prostu inne. Nie o płeć tu jednak chodzi, a o gusta, a o nich się przecież nie dyskutuje ;-)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET ŚWIĘTUJ Z HERBATĄ

Dlaczego akurat z herbatą?

Bo o zdrowotnych herbaty wiedzieli już Chińczycy, którzy wierzyli, że wpływa na długowieczność, poprawia skupienie, uspokaja i zmniejsza ból głowy. Japończycy stosowali ją, by wesprzeć koncentrację i zachować czujność, szczególnie podczas medytacji i rytuałów. A w Europie herbata zyskała na swojej popularności dzięki przeświadczeniu, że pomaga na bóle głowy i migreny, a także działa relaksacyjnie.

Bo herbata jest napojem prospołecznym, wspólne picie herbaty zbliża ludzi, otwiera umysły i poprawia relacje, a niespieszna, uważna dyskusja przy herbacie przyczynia się do zmiany uprzedzeń i stereotypów.

Filozofia herbaty całkowicie pozostaje w zgodzie z tegorocznym tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Kobiet - "przełamać uprzedzenia".

Pijmy więc herbaty na zdrowie, dla urody i dla lepszego świata!

Cały artykuł przeczytacie na portalu swiatkobiecejmocy.com

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem